Neuroterapia EEG biofeedback

 

Neuroterapia EEG – Biofeedback (BFB) umożliwia optymalizację pracy  mózgu, jest skuteczna i przyjemna, zazwyczaj bardzo podoba się dzieciom i młodym ludziom. Jako metoda w pełni biologiczna nie ma działań ubocznych. Jest bezpieczna i przyjemna, gdyż jest to po prostu uczenie się sposobów wprowadzania swojego mózgu w stan jak najbardziej optymalnej pracy, za pomocą aktywnego obserwowania wideogry. Motorem skuteczności terapii jest silna wola i motywacja pacjenta.

W naszej poradni w Krakowie znajdują się dwa gabinety wyposażone w specjalistyczny sprzęt do tej formy pracy. Od niedawna również obie filie poradni – w Skale i Słomnikach zostały wyposażone w nowoczesną aparaturę do neuroterapii, dzięki której specjaliści mogą prowadzić treningi. Terapia prowadzona jest przez wykwalifikowanych terapeutów (psychologów, pedagogów, logopedów).

Terapia BFB w naszej Poradni  jest bezpłatna.

Treningi odbywają się 1 raz w tygodniu  w godzinach nie kolidujących z lekcjami w szkole. Sesja treningowa trwa ok. 45 min. Ilość treningów zależy od widocznych postępów, systematyczności (przynajmniej kilkanaście sesji).

Zgłoszenia prosimy kierować do osób koordynujących BFB na terenie wybranej placówki (telefonicznie lub osobiście):

  • Poradnia w Krakowie: mgr Jolanta Skorczyk, tel. 12 422 27 12
  • Filia w Słomnikach: mgr Lucyna Zielińska, tel. 12 442 69 80
  • Filia w Skale: mgr Leszek Dedio, tel. 12 389 15 48